18 maart 2023 de nieuwe website is online!  Sorry, de Adobe fotopresentatie is niet meer beschikbaar! Hiervoor komen zo snel mogelijk foto's bij het artikel beschikbaar.

MOB (Montreux-Oberland-Bernois) Bahn

Goldenpass

 

Overzicht van de Stations

Hier een overzicht van een aantal Stations van de MOB (Montreux Oberland Bahn, ook wel de Golden Pass genoemd)

Een groot aantal foto's is gemaakt vanuit de rijdende trein dat een andere foto oplevert als wanneer je de tijd hebt om een goede compositie te maken.

Wat ook leuk is om de verschillende bouwstijlen te zien van de stations. 

Het is dus hangen uit het raam tijdens de rit om deze foto's te maken.

De Golden Pass route loopt van Montreux naar Luzern, waarbij het gedeelte van de MOB tot aan Zweisimmen verzorgd wordt.


Hier het Station Chateau d' Oex.

Station Chateau d' Oex
 

Het Station Chateau d' Oex,  aan de Golden Pass route


Station Chernex
 
 

Het Station Chenex, aan de Golden Pass route


 
Station Flendruz
 

Het Station Flendruz, aan de Golden Pass route.


 
Station Fontanivent
 

Het Station Fontanivent, aan de Golden Pass route.

In dit station staan op de opstelsporen regelmatig oude goederenwagons, soms met reclameopschriften. 


 
Station Gstaad
 

Van dit station bezit ik meer foto's en ook nog een enkele dia !

Het is goed te zien dat het Station Gstaad in de loop der jaren flink is gemoderniseerd, de loods die aan de overkant van het station stond is zelfs helemaal verdwenen en de perrons zijn echte perrons geworden met overkapping en zelfs een lift.


 
Station La Chaudanne Les Moulins
 

Het Station La Chaudanne Les Moulins, aan de Golden Pass route.


  
Station La Tine
 

Het Station La Chaudanne La Tine, aan de Golden Pass route.


Station Les Avants
 

Het Station La Chaudanne Les Avants, aan de Golden Pass route.

 

 
Station Les Sciernes
 

Het Station La Chaudanne, aan de Golden Pass route.

Mooi in een bocht gelegen, dus je kan het goed zien aankomen.


Station Montbovon
 

Dit Station Montbovon is best de moeite waard om een fotostop te maken, hier komen twee maatschappijen bij elkaar de MOB en de TPF, van de La Gruyére lijn. 

Tevens is er een soort van depot, waar nogal wat oude spullen staan.


Station Montreux

 

Hier een aantal foto's van het Station Montreux, niet zozeer het stationsgebouw als wel de beperkte ruimte voor de MOB en andere lijnen die vanaf hier vertrekken.

Een druk station want ook de SBB komt hier. 


 

 
Station Rossiniere
 

Het Station Rossiniére, aan de Golden Pass route.

Met op één foto de "Making of" van dit type foto's.


 
Station Saanen
 

Het Station Saanen, aan de Golden Pass route.

Waarbij de laatste foto zelfs een dia is.


 
Station Zweisimmen

 

Als laatste station van deze serie "Stations van de MOB" Het station Zweisimmen, dit is eigenlijk een dubbel kopstation, dubbel omdat het tot nu toe het eindpunt is van de MOB (smalspoor) en het begin van de BLS wat betreft de Golden Pass route.

Hier moet iedereen overstappen van Smalspoor naar Normaalspoor, op een van de foto's is te zien dat het station is vernieuwd, er liggen dubbele rails. Omdat men dit overstappen wil voorkomen zijn er nieuwe rijtuigen ontwikkeld waarvan de assen aangepast kunnen worden. Dit moet in 2019 klaar zijn.

 

Terug naar het Totaal Overzicht of terug naar Overzicht Zwitserland